اخبار خودرو

همکاری تویوتا و مزدا برای ساخت کارخانه در آمریکا

تولید سالانه 300 هزار خودرو در کارخانه جدید

Story Highlights

  • تویوتا و مزدا برای سرمایه گذاری مشترک در کارخانه جدید 1.6 بیلیون دلاری در امریکا به توافق رسیده اند .

در می ۲۰۱۵ ، شرکت های خودروسازی تویوتا و مزدا برای همکاری بلند مدت باهدف تولید مشترک و اشتراک تکنولوژی یک توافقنامه امضا کردند . امروز نیکی ژاپن گزارش داد این دو خودروساز برای تولید در یک کارخانه جدید ، در آمریکا و همکاری بر روی توسعه خودروهای الکتریکی به توافق رسیده اند .

شاسی-بلند-mazda-خودرو-car-auto-mashin-ماشین-مزدا

مزدا Mazda

شرکت خودرو سازی تویوتا به منظور ساخت کارخانه مشترک که سالانه تا ۳۰۰ هزار خودرو درآن تولید خواهد شد ، یک سهم ۵ درصدی از شرکت اتومبیل سازی مزدا را تصاحب میکند .

mazda-خودرو-car-auto-mashin-ماشین-مزدا

مزدا Mazda

تویوتا و مزدا در آمریکا کارخانه تولید خودرو می سازند

این سرمایه گذاری مساوی ، بر روی تولید شاسی بلند ها تمرکز خواهد داشت . کارخانه ای جدید در امریکا که احتمالا در جنوب ایالات متحده قرار خواهد داشت . نابر گفته منابع آگاه ، این کارخانه نیازمند سرمایه گذاری ۱٫۶ بیلیون دلاری است که در سال ۲۰۲۱ اجرایی می شود و در حدود ۴۰۰۰ نفر در آن مشغول به کار خواهند شد . یک شاسی بلند از مزدا  و نسل بعدی تویوتا کرولا در این کارخانه تولید خواهد شد .

12th-generation-2018-toyota-corolla-Toyota-Corolla-تویوتا-کرولا-عکس-نسل-جدید-ماشین

تویوتا کرولا ۲۰۱۸ Toyota Corolla

همکاری دو غول صنعت خودروسازی ژاپنی در آمریکا

صحبت از پرفروش ترین خودروی جهان شد ! تویوتا قبلا در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد برنامه هایی برای یک کارخانه جدید که در سال ۲۰۱۹ عملیاتی خواهد شد در منطقه باجیو مکزیک دارد که این سدان کامپکت را تولید خواهد کرد . جایی که این خودروساز ژاپنی هم اکنون در حال ساخت وانت است .

Toyota-Corolla-تویوتا-کرولا-عکس-نسل-جدید-ماشین

تصاویر جاسوسی نسل بعدی تویوتا کرولا Toyota Corolla Next Generation 

این موضوع باقی ماند تا اعلام ناگهانی اخیر ، درباره کارخانه جدید در امریکا که اثر مستقیمی بر روی کارخانه مکزیک خواهد داشت . در کارخانه مکزیک ، تویوتا ۲۰۰۰ نفر استخدام خواهند شد. [ احتمالا فشارهای ترامپ تاثیر داشته است]

جزییات توافق بین این دو خودرو ساز بزرگ درباره همکاری و توسعه بر روی خودروهای الکتریکی در حال حاضر منتشر نشده است . ولی این دو احتمالا توسعه مشترک تکنولوژی های مرتبط با صنعت خودرو ، به منظور کاهش هزینه های  تحقیق و توسعه را پی می گیرند .

toyota mazda joint venture تویوتا مزدا خودرو ماشینAP Photo/Eugene Hoshiko

سرمایه گذاری مشترک تویوتا و مزدا Toyota Mazda Joint Venture

آپدیت :

تویوتا و مزدا برای سرمایه گذاری مشترک در کارخانه جدید ۱٫۶ بیلیون دلاری در امریکا به توافق رسیده اند که ۴۰۰۰ شغل ایجاد خواهد کرد و سالانه تا ۳۰۰ هزار خودرو در آن ساخته خوهد شد . درحالی که تویوتا در این کارخانه برنامه تولید مدل کرولا را برای بازار آمریکای شمالی دارد . شرکت خودرو سازی مزدا ، کراس اور ها را برای عرضه در بازار مشابه تولید خواهد کرد . شروع تولید این کارخانه در ساال ۲۰۲۱ خواهد بود .

 

بعلاوه این دو خودروساز مطرح بر روی تکنولوژی های مرتبط برای توسعه خودرو های الکتریکی و سیستم های ایمنی پیشرفته کار خواهند کرد . تویوتا هم تدارک تامین یک ون تجاری برای مزدا به منظور عرضه در بازار ژاپن را فراهم میکند و کمپانی zoom zoom  یک سهم ۲۵/۰ درصدی از تویوتا را مال خود خواهد کرد .

منبع : motor1

مطالب مرتبط

1 thought on “همکاری تویوتا و مزدا برای ساخت کارخانه در آمریکا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بسته